Zamknij X Korzystając ze strony lisek24.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie - niewielkich informacji tekstowych wysyłanych przez lisek24.pl, zapisywanych na dysku Twojego komputera. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania serwisu lisek24.pl, w tym wygody i użyteczności usług świadczonych za jego pośrednictwem. Kliknij ten odnośnik aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie na lisek24.pl

Tylko teraz! Bezpłatny okres próbny przez 30 dni!

Znajdź plan dla siebie. I przetestuj go!

Konfiguracja czytnika kodów kreskowych

Podłączenie czytnika do komputera

Aby podłączyć czytnik kodów kreskowych do komputera będziesz potrzebował kabla z końcówką USB (zdjęcie poniżej).

Końcówka kabla USB

Sprawdzenie konfiguracji czytnika

Po podłączeniu czytnika kablem USB do komputera musimy sprawdzić czy czytnik działa w trybie pracy „Klawiatura USB PC”. Jest to domyślne fabryczne ustawienie, które powinno być aktywne o ile ktoś go nie zmienił. Aby to sprawdzić wykonaj poniższe kroki:

  1. Uruchom dowolny edytor tekstowy.
  2. Upewnij się, że okno edytora jest aktywne i zeskanuj kod kreskowy jakiegoś produktu.
  3. Jeśli w edytorze pojawiły się odczytane dane z kodu kreskowego to urządzanie ma aktywny tryb klawiatura PC i nie musisz już nic więcej robić, Twój czytnik działa poprawnie, możesz śmiało przetestować go w Lisku.
  4. Jeśli w edytorze nie pojawiły się żadne dane to konieczne będzie ustawienie urządzania w tryb klawiatura PC za pomocą programujących kodów kreskowych. Informacje jak to zrobić znajdziesz poniżej.

Ustawienie czytnika w tryb pracy „Klawiatura USB PC”

Poniższa instrukcja dotyczy czytnika Voyager 1200g, jednak sposób konfiguracji w innych czytnikach jest bardzo podobny.
A więc po kolei:

  1. Ściągamy ze strony producenta instrukcję z kodami programującymi (dla czytnika Voyager 1200g jest to dokument zatytułowany „Voyager 1200g Single-Line Laser Scanner Quick Start Guide” znajdujący się w zakładce „Documents” do ściągnięcia tutaj).
  2. Drukujemy stronę zatytułowaną „USB PC or Macintosh keyboard”.
  3. Skanujemy czytnikiem kod kreskowy „PAP124 – USB Keyboard(PC)” (zdjęcie poniżej). Przełączy to nasz czytnik w tryb pracy „Klawiatura USB PC”.
  4. Następnie przetestuj czytnik jeszcze raz zgodnie z tym co napisane wyżej w punkcie „Sprawdzenie konfiguracji czytnika”.
Ustawianie czytnika w tryb pracy Klawiatura USB PC

Resetowanie czytnika do ustawień fabrycznych

Jeśli czytnik nadal odmawia współpracy można jeszcze spróbować go zresetować do ustawień fabrycznych. Aby to zrobić wydrukuj kody resetowania ze strony zatytułowanej „Reseting the factory defaults”, a następnie kolejno zeskanuj kod „DEFOVR – Remove Custom Defaults” i „DEFALT – Activate Defaults” (zdjęcie poniżej).

Resetowanie czytnika do ustawień fabrycznych

W przypadku gdy urządzenie nadal nie odpowiada skontaktuj się z autoryzowanym punktem serwisowym.

Tylko teraz 30 dni bez opłat!

Zapraszamy Cię do udziału w sprytnej promocji. Masz 30 dni, by zapoznać się z możliwościami Liska24. Przetestuj system bez zobowiązań!

Obsługujemy
Szybki kontakt
System Lisek24 jest w pełni kompatybilny z urządzeniami renomowanych firm, takich jak:
Dowiedz się więcej
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami:
włącz JavaScript
Opyl To Sp. z o.o.
Bronowicka 38/5
30-091 Kraków
NIP: 679-307-86-19
KRS: 0000404199
Kapitał zakładowy: 875 000 zł